V Dzień Rodziny w Hodyszewie

W niedzielę, 23 lipca odbędzie się w Hodyszewie V Dzień Rodziny. To impreza dla wszystkich. Każdy – duży i mały – znajdzie coś interesującego dla siebie. Jego organizatorem jest Fundacja Pojednanie.

W programie tego wyjątkowego dnia przewidziano m.in. występy zespołów: dziecięcych, folklorystycznych i disco polo, loterię, licytacje, liczne konkursy, gry i zabawy dla rodzin, czy przejażdżki samochodem sportowym.

I to nie koniec atrakcji. Dzieci skorzystają z dmuchanego placu zabaw i malowania twarzy, a koła gospodyń wiejskich oferować będą swoje regionalne przysmaki. Będzie również bigos, grochówka i kiełbaski z grilla.

Nasz festyn organizujemy już od kilku lat. W jego trakcie staramy się integrować dzieci z rodzicami i ich bliskimi. Nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest poświęcenie czasu swoim dzieciom – informuje ks. Jacek Zakrzewski SAC, przewodniczący Zarządu Fundacji Pojednanie.

W programie V Dnia Rodziny przewidziany m.in. quiz z wiedzy o polskich tańcach narodowych i konkurs o zwyczajach ludowych Podlasia. Uczestniczyć w nich będą zarówno dzieci, jak i dorośli.

W trakcie V Dnia Rodziny będzie również okazja do zapoznania się z problematyką uzależnień i profilaktyką w tym zakresie. Na scenie i na stoiskach zaprezentują się ruchy i organizacje zajmujące się pomocą osobom uzależnionym i ich rodzinom. Ponadto zaproszeni specjaliści, którzy pracują na rzecz walki z uzależnieniami wygłoszą konferencje oraz będzie okazja bezpośrednich z nimi rozmów.

V Dzień Rodziny odbędzie się na placu przy Ośrodku „Ojczyzna” nieopodal Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rozpocznie się Msza św. o godz. 12.00, a zakończy się o godz. 22.00.

Wszelkie pieniądze zebrane podczas tego radosnego dnia będą przeznaczone na budujący się ośrodek pomocy rodzinie pn. „Dom Miłosierdzia” w Hodyszewie.

V Dzień Rodziny został dofinansowany ze środków Województwa Podlaskiego.

Patronat honorowy: Biskup Tadeusz Bronakowski, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego i Wójt Gminy Nowe Piekuty.

Patronat medialny: TVP3 Białystok, Podlaskie Radio Białystok, Radio Jard, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, WysokoMazowiecki24, eWysMAz.pl i Bielsk.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.