Zbiórka złomu w gminie Brańsk zakończona

Wiaderko złomu na budowę Domu Miłosierdzia – pod takim hasłem odbyła się w Gminie Brańsk zbiórka złomu. To jedna z inicjatyw organizowanych przez Fundację Pojednanie.

Zbiórka rozpoczęła się 20, a zakończyła 27 października. Przez siedem dni ekipa zbierająca metale odwiedziła 43 wsie.

Jako organizator zbiórki jestem zadowolony z jej efektów. Dzięki życzliwości mieszkańców gminy Brańsk udało się zebrać ponad 10 ton różnego rodzaju złomu – mówi Piotr Woroniecki z Fundacji Pojednanie. – Prosiliśmy o wiaderko złomu, a często dostawaliśmy pełną taczkę lub beczkę żelastwa.

Jeden z mieszkańców Chojewa przekazał m.in. nieużywany siewnik ważący około pół tony. – Do innego mieszkańca Popław musimy wybrać jeszcze raz z dużą przyczepą i ładowarką. Tak dużo złomu znajduje się na jego posesji – dodaje Piotr Woroniecki.

Fundacja Pojednanie dziękuje wszystkim ofiarodawcom. Jednak na szczególne podziękowanie zasługują mieszkańcy Bronki, Świryd, Glinnika, Pietraszek, Lubieszcz, Holonek, Oleksina i Popław, którzy licznie wzięli udział w zbiórce złomu.

Fundacja Pojednanie przeprowadziła w kwietniu br. podobną akcję na terenie Brańska, a wcześniej w gminach Nowe Piekuty i Wyszki.

Należy zaznaczyć, że akcję zbiórki złomu wsparł Andrzej Jankowski, Wójt Gminy Brańsk.

Uważam, że to cenna inicjatywa. Dzięki pozyskanym pieniądzom będzie kontynuowana budowa Domu Miłosierdzia w Hodyszewie. Moim zdaniem taki obiekt jest potrzebny w naszej okolicy – dodał Andrzej Jankowski.

Dom Miłosierdzia w Hodyszewie będzie ośrodkiem, w którym znajdą pomoc rodziny i osoby z uzależnieniem. Jego pierwsza cześć powstaje w oparciu o budynek po byłej szkole podstawowej.

Więcej zdjęć ze zbiórki złomu w gminie Brańsk znajdziemy pod poniższym linkiem

https://fundacjapojednanie.pl/zbiorka-zlomu-w-gminie-bransk/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.