WSTYDZĘ SIĘ

własnej wartości

Przekaż darowiznę na budowę Domu Miłosierdzia

Pozostaw dane kontaktowe.
Bez tego nie otrzymamy Twojego wsparcia.

Twoje dane są u nas bezpieczne. Pozwolą nam zrealizować Twoją płatność i informać Cię o efektach naszej akcji.
Imię *
Nazwisko *
Ulica
Kod pocztowy
Nr domu/mieszkania
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych.
Wyrażam zgodę na wiadomości od Fundacji.
Akceptuję Regulamin serwisu płatności Przelewy24.

* Pole wymagane

Dlaczego dzieci wstydzą się rodziców?

„Wstyd – jest to bolesne przeświadczenie o własnej zasadniczej ułomności jako istoty ludzkiej”.

Patricia i Ronald Potter-Efron

„Wstyd, który odczuwamy, ma ogromny wpływ na jakość naszego życia – sposób, w jaki kochamy, budujemy relacje, wychowujemy dzieci, pracujemy, podejmujemy wyzwania”.

Ewelina Adamczyk

Wstyd ma nas chronić przed przekraczaniem granic. Ale często obraca się przeciw nam, odbiera siłę, blokuje, pozbawia dobrych relacji. Szczególnie dotyczy to nastolatków, którzy czują się nie tacy, jak trzeba, i wstydzą się tego, kim są.

Brené Brown, amerykańska badaczka, która poświęciła ponad dziesięć lat na badanie tego doświadczenia, określa wstyd, jako lęk przed zerwaniem poczucia więzi. Ono zaś wraz z poczuciem przynależności i miłością stanowi fundament naszego życia, nadając mu sens i znaczenie.

Dzieciństwo powinno być czasem beztroski dla każdego dziecka. Niestety w wielu rodzinach jest zupełnie inaczej. Dzieci cierpią psychicznie i fizycznie. Jednym z najczęstszych powodów jest nadużywanie przez rodziców alkoholu czy innych używek. I tu pojawia się wstyd.

Dzieci wstydzą się rodziców przede wszystkim za ich uzależnienie. Ponadto unikają rodziców za ich wygląd, sposób mówienia, status społeczny i majątkowy. Jest mnóstwo powodów, dla których dziecko wstydzi się rodziców. Taki młody człowiek nie zaprasza kolegów czy koleżanek do domu. Jest często odrzucany i wyśmiewany w szkole. Jego rzeczywistość jest kompletnie inna, od dziecka z rodziny bez nałogów.

Brené Brown wyróżniła aż dwanaście „kategorii wstydu”, które mogą dotyczyć:

• wyglądu
  • statusu zawodowego i materialnego
  • rodzicielstwa
  • macierzyństwa/ojcostwa
  • rodziny/pochodzenia
  • stanu zdrowia
  • uzależnień
  • seksu
  • procesu starzenia się
  • wyznania
  • traumatycznych doświadczeń
  • wpływu na nasze życie stereotypów i etykietek

Co zrobimy dzięki Twojej pomocy?

Zbudujemy Dom Miłosierdzia z terapią dla rodzin i osób uzależnionych

Ocieplimy poddasze
i dobudowaną klatkę schodową

Zapewnimy osobom uzależnionym
bezpłatną terapię

Zorganizujemy wsparcie dla dzieci
osób w trakcie leczenia

Jak pomagamy?

logo

Fundacja oprócz działań związanych z budową Domu Miłosierdzia zajmuje się także prowadzeniem różnorodnych spotkań i zajęć, które mają na celu pomoc w odzyskaniu pewności siebie i przywróceniu do zdrowego funkcjonowania w świecie.

Wartości, którymi kierujemy się w naszej codziennej pracy to miłość w rodzinie, dobro, godność człowieka oraz wartości chrześcijańskie. Wierzymy, że każdy człowiek zasługuje na lepsze życie. Taką szansą dla wielu rodzin będzie Dom Miłosierdzia.

Nasze warsztaty i grupy wsparcia

• Warsztaty 12 kroków ku pełni życia
  • Warsztaty o przemocy
  • Warsztaty o przebaczeniu
  • Warsztaty na temat ojcostwa
  • Warsztaty na temat macierzyństwa
  • Dla osób współuzależnionych: AI - Anon
  • Dla alkoholików: AA
  • Dla małżeństw w kryzysie: Sychar
  • Dla ojców: Klub Ojca
  • Dwóch specjalistów prowadzi terapie indywidualne i grupowe

Na takim etapie jest budowa

Domu Miłosierdzia

logo

Budowa Domu Miłosierdzia postępuje stopniowo w miarę zebranych środków finansowych. Zaczęliśmy od podniesienia budynku o poddasze użytkowe i położeniu nowego, dwuspadowego dachu. Spełniając obecne wymogi przeciwpożarowe dobudowaliśmy dodatkową klatkę schodową. Ponadto wyburzyliśmy stare i postawiliśmy nowe ścianki działowe. Na poddaszu zamontowaliśmy nowe okna. Ostatnio udało nam się położyć całkowicie nową instalację elektryczną i wykonać tynki w pomieszczeniach. Zakupiliśmy też sporą ilość styropianu.

Przed fundacją prace przy ocieplaniu poddasza, dobudowanej klatki schodowej oraz dachu od wewnątrz. Po ich wykonaniu budynek będzie już całkowicie zamknięty. Kolejnym etapem naszej inwestycji będzie położenie instalacji wodnej, kanalizacyjnej i grzewczej oraz zainstalowanie pieca. Później zajmiemy się wyposażeniem pokoi, kuchni i gabinetów terapeutycznych.

Chcielibyśmy także rozpocząć budowę drugiej części obiektu, gdzie będzie się znajdowała kawiarnia, w której będziemy mogli przyjąć odwiedzających nas gości i kaplica.

Pomóż odzyskać
dziecku poczucie
własnej wartości

Przekaż darowiznę na budowę Domu Miłosierdzia

Pozostaw dane kontaktowe.
Bez tego nie otrzymamy Twojego wsparcia.

Imię *
Nazwisko *
Ulica
Kod pocztowy
Nr domu/mieszkania
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych.
Wyrażam zgodę na wiadomości od Fundacji.
Akceptuję Regulamin serwisu płatności Przelewy24.

* Pole wymagane