Nadal zbieramy nakrętki

Po wakacyjnej przerwie Fundacja Pojednanie wznawia zbiórkę nakrętek plastikowych. Można je dostarczać nadal do trzech punktów.

– Od kwietnia do lipca br. otrzymaliśmy od urzędów miast i gmin, szkół, domów pomocy społecznej i osób indywidualnych 1270 kg nakrętek – informuje Marek Kiersnowski, koordynator zbiórki. – Zostały one odkupione przez Andrzeja Zajączkowskiego, znanego producenta zniczy z Brańska, który regularnie wspiera Fundację Pojednanie. Dziękujemy wszystkim, którzy je nam przekazali i kupili od nas.

Jak wiadomo, w prawie każdym gospodarstwie domowym używa się plastikowych opakowań. Plastik jest materiałem, który nie rozkłada się w środowisku, należy go zbierać, segregować i przekazywać do recyklingu. Dlatego Fundacja Pojednanie włączyła w akcję zbiórki nakrętek. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży są przekazywane na budujący się Dom Miłosierdzia i bieżącą działalność fundacji.

– Zachęcamy nadal do zbierania i przekazywania nam zakrętek. Z góry dziękujemy za włączenie się w tę pożyteczną akcję – zapewnia Marek Kiersnowski.

Nakrętki można przekazywać do trzech punktów:

1. Hodyszewo – Sanktuarium Matki Bożej Pojednania

2. Brańsk – ul. Witosa 10 – Ubezpieczenia Urszula Kiersnowska,

3. Sokoły – Rynek Kościuszki 8 – Salon kosmetyczny Anety Lewczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.