Oddadzą krew w Hodyszewie

Już w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia będzie okazja do oddania krwi w Hodyszewie. Akcję organizuje Ojcowski Klub działający przy Fundacji Pojednanie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z tej miejscowości.

– Wszyscy chętni, kobiety i mężczyźni mogą oddać ten drogocenny płyn w remizie OSP w Hodyszewie w godz. 9.00 – 13.00. W nagrodę otrzymają czekolady, a ich dzieci watę cukrową (po Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00). Będzie też dobre ciasto oraz kawa i herbata – informuje Marek Kiersnowski, lider Ojcowskiego Klubu z Hodyszewa.

Jeśli ktoś zdecyduje się oddać krew, musi mieć ze sobą dowód tożsamości lub książeczkę honorowego dawcy krwi.

Ponadto należy pamiętać, aby w tym dniu zjeść lekki posiłek oraz pić dużo wody i soków.

– To już będzie czwarta akcja pobierania krwi w Hodyszewie. Poprzednio w maju br. skorzystało z niej ponad trzydzieści osób – mówi Marek Pietrzykowski z Ojcowskiego Klubu. – Zamiast jeździć do okolicznych punktów, przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze specjalistycznym sprzętem przyjadą do nas.