Konferencja „Biblia o finansach” za nami

O planowaniu i analizowanie wydatków, o oszczędzaniu i przekazywaniu darowizn, o długach i jak z nich wychodzić – takie i podobne tematy były poruszane na konferencji pt. “Biblia o finansach”, która odbyła się 4 marca br. w Hodyszewie. Zorganizował ją miejscowy Ojcowski Klub przy współpracy z Fundacją Pojednanie i Fundacją Crown.

– Jeśli chcesz wziąć kredyt lub zaciągnąć pożyczkę musisz to uzgodnić z mężem lub żoną, nigdy nie podejmuj tej decyzji sam – to jedna z ważnych informacji, które usłyszałem na konferencji o finansach – mówi Marek Kiersnowski, lider Ojcowskiego Klubu z Hodyszewa. – Nie zdawałem sobie sprawy jak istotne jest planowanie wydatków np. na żywność czy paliwo. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, a po konferencji już przedyskutowałem z żoną niektóre zakupy do domu.

Na temat finansów Pismo Święte zawiera ponad 2300 fragmentów. Dla porównania na temat modlitwy oraz wiary tylko 500. Jeśli są takie dysproporcje, to Pan Bóg wiedział, że ludzie z pieniędzmi będą mieli duże problemy.

Prelegenci konferencji zachęcali do oszczędzania. Jeśli urodziło Ci się dziecko, to już powinieneś zacząć gromadzić pieniądze na jego studia. Jeśli dajesz dziecku kieszonkowe, to należy tę kwotę podzielić na trzy części: zachcianki (np. słodycze), inwestycje (np. rower, rolki) i darowizny. Jeśli nauczymy dziecko w ten sposób gromadzić swoje kieszonkowe, to w przyszłości nie będzie miło problemów z finansami.

Okazuje się, że skutecznym sposobem wydawania pieniędzy jest gromadzenie paragonów. W ten łatwy sposób możemy analizować swoje wydatki i świadomie wydawać pieniądze.

– Prowadzący zwrócili uwagę jak ważną rolę w życiu stanowi darowizna czy też jałmużna. Zachęcali uczestników do jej przekazywania w kwocie, którą jesteśmy w stanie ofiarować – zaznaczył Marek Kiersnowski. – Choć może ona mieć różne formy, nie tylko w postaci gotówkowej, ale np. w poświęconym czasie, czy wykonanej czynności innemu człowiekowi.

Jednym z uczestników konferencji był Przemysław Obliński, który z konferencji zapamiętał cenne spostrzeżenie: – Pieniądze należą do Boga, to dzięki Niemu je otrzymujemy, tu na ziemi tylko nimi zarządzamy, nam zostały powierzone.

Konferencja “Biblia o finansach” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 55 uczestników. Większość z nich to osoby okolicznych wsi, miast i miasteczek. Choć jeden ze słuchaczy specjalnie przyjechał do Hodyszewa aż z Gliwic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.