„Wstydzę się za rodzica” – ruszyła kampania społeczna Fundacji Pojednanie

Fundacja Pojednanie z Hodyszewa rozpoczęła kampanię społeczną pod hasłem „Wstydzę się za rodzica”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem wstydu wśród dzieci (nastolatków) w stosunku do rodziców, a także zebranie funduszy na budowę Domu Miłosierdzia – ośrodka terapeutycznego dla rodzin i osób z problemami uzależnieniowymi.

Wstyd ma nas chronić przed przekraczaniem granic. Ale często obraca się przeciw nam, odbiera siłę, blokuje, pozbawia dobrych relacji. Szczególnie dotyczy to nastolatków, którzy czują się nie tacy, jak trzeba, i wstydzą się tego, kim są.

Brené Brown, amerykańska badaczka, która poświęciła ponad dziesięć lat na badanie tego doświadczenia, określa wstyd, jako lęk przed zerwaniem poczucia więzi. Ono zaś wraz z poczuciem przynależności i miłością stanowi fundament naszego życia, nadając mu sens i znaczenie.

 

Dzieci wstydzą się rodziców z różnych powodów. Jednym z nich jest ich uzależnienie. Ponadto unikają rodziców za ich wygląd, sposób mówienia, status społeczny i majątkowy. Takie dziecko nie zaprasza kolegów czy koleżanek do domu. Jest często odrzucane i wyśmiewane w szkole. Jego rzeczywistość jest kompletnie inna, od dziecka z rodziny bez nałogów.

O budowie Domu Miłosierdzia w Hodyszewie

Fundacja planuje stworzyć na Podlasiu w Hodyszewie ośrodek na 30 miejsc z terapią zamkniętą dla osób uzależnionych oraz terapią indywidualną, grupową, warsztatami terapeutycznymi i ogólnorozwojowymi, socjoterapią i grupami wsparcia dla uzależnionych i rodzin w kryzysie. W jednym ze skrzydeł Domu Miłosierdzia, chcielibyśmy utworzyć Dom dla samotnych matek, które borykają się z problemem odrzucenia i przemocy. Chcemy także, aby w Domu Miłosierdzia znalazły pomoc osoby przeżywające wstyd, które odzyskają pewność siebie. Na terenie ośrodka planowany jest innowacyjny projekt azylu dla zwierząt, który będzie jednym z elementów terapii osób uzależnionych.

Nie jesteśmy bezsilni

Każdy z nas zna osobę z problemami – czy to z dalszej rodziny, z pracy, czy też sąsiada. Często czujemy się bezsilni wobec tragedii całej rodziny tej osoby. Wpłata datku na budowę ośrodka dla rodzin i osób uzależnionych to wymierna pomoc na rzecz dzieci, a nawet całych rodzin, które w przyszłości będą mogły bezpłatnie korzystać z Domu Miłosierdzia.

Strona kampanii i zbiórkiwww.fundacjapojednanie.pl/wstydzesiezarodzica/

Nr konta bankowego zbiórki na budowę: 47 1020 1332 0000 1102 1073 0895

Informacje o Fundacji Pojednanie

Fundacja Pojednanie powstała w 2017 roku i pomogła już wielu osobom. Działa przy Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Jej misją jest pomoc rodzinie, ludziom uzależnionym, otaczanie opieką ich bliskich oraz wspieranie w trudnych chwilach. Fundacja obecnie prowadzi terapie i socjoterapie dla osób uzależnionych, ich współmałżonków i dzieci oraz małżeństw w kryzysie. Prowadzi grupy wsparcia dla alkoholików AA, dla osób współuzależnionych Al – Anon, dla małżeństw w kryzysie „Sychar”. Prowadzone są spotkania i warsztaty dla ojców i matek. Pomagamy ludziom, którzy doświadczają przemocy i traumy. Prowadzimy warsztaty rozwojowe „12 kroków ku pełni życia”. Planuje także stworzenia dużego, prężnie działającego Ośrodka terapeutycznego dla rodzin i osób uzależnionych o nazwie „Dom Miłosierdzia” w budynku starej szkoły podstawowej w Hodyszewie.

Więcej na https://fundacjapojednanie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.