Wizytacja w Hodyszewie

14 kwietnia odbyło się w Hodyszewie spotkanie Rady Prowincjalnej Prowincji Chrystusa Króla Księży Pallotynów z przedstawicielami Zarządu Fundacji Pojednanie i osobami zaangażowanymi w jej funkcjonowanie.

Członkowie Rady zostali wyczerpująco poinformowani o działalności Fundacji Pojednanie w ciągu ostatnich dwóch lat. Dowiedzieli się m. in. o zbiórkach złomu, zorganizowanym kiermaszu ciast i wędlin, o kampanii społecznej „Wstydzę się za rodzica” i trwającej akcji 1,5% podatku, o wydawaniu gazetki fundacyjnej, o akcji sprzedaży zniczy, działaniach wspierających Ukraińców i Dniu Rodziny, który odbył się w lipcu ubiegłego roku i planowanym w lipcu tego roku.

Przedstawiciele Zarządu Fundacji wspomnieli również o działających wspólnotach, klubach oraz ich regularnych spotkaniach i o prowadzonych w Hodyszewie terapiach.

Członkowie Rady docenili starania Fundacji Pojednanie za prowadzone prace budowlane przy powstającym w Hodyszewie Domu Miłosierdzia. Zwiedzili obiekt, zapoznali się z wykonanymi pracami i planami na przyszłość.

Pallotyni zauważyli, że kierunek działań Fundacji Pojednanie, czyli pomoc rodzinom oraz osobom uzależnionym jest ważny i należy go kontynuować.

Interesowali się również planami na przyszłość i potrzebami Fundacji Pojednanie. Wyrazili też wdzięczność osobom, które aktywnie działają w tej fundacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.