IV Dzień Rodziny w Hodyszewie – zapowiedź

W niedzielę, 24 lipca odbędzie się w Hodyszewie IV Dzień Rodziny. To impreza dla wszystkich. Każdy – duży i mały – znajdzie coś interesującego dla siebie. Jego organizatorem jest Fundacja Pojednanie. 

W programie tego wyjątkowego dnia przewidziano m.in. występy zespołów: dziecięcych, folklorystycznych i disco polo, loterię, licytacje, popisy na koniach, spotkanie z alpakami czy gry i zabawy dla rodzin.

I to nie koniec atrakcji. Dzieci skorzystają z dmuchanego placu zabaw i malowania twarzy, a koła gospodyń wiejskich oferować będą swoje smakołyki. Wieczorem taniec z ogniem zaprezentuje grupa Venom.

– Nasz festyn zostanie uświetniony obecnością Dam Kurkowych św. Rity z Białegostoku, które propagują kulturę staropolską. Przeprowadzą one gry i zabawy historyczne, jak również zapraszają na strzelanie z łuku – informuje ks. Jacek Zakrzewski SAC, przewodniczący Zarządu Fundacji Pojednanie. – Ponadto spodziewamy się Podlaskiej Chorągwi Husarskiej.

IV Dzień Rodziny odbędzie się na placu przy Ośrodku „Ojczyzna” nieopodal Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rozpocznie się Msza św. o godz. 12.00, a zakończy się o godz. 22.00.

IV Dzień Rodziny został dofinansowany ze środków Województwa Podlaskiego.

Patronat honorowy: Biskup Tadeusz Bronakowski, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego i Wójt Gminy Nowe Piekuty.

Patronat medialny: TVP3 Białystok, Podlaskie Radio Białystok, Katolickie Radio Podlasie, podlasie24.pl i WysokoMazowiecki24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.