Zbiórka złomu w gminie Nowe Piekuty

Wiaderko złomu na budowę domu – pod takim hasłem trwała w gminie Nowe Piekuty zbiórka złomu na potrzeby budującego się Domu Miłosierdzia. To jedna z inicjatyw organizowanych przez Fundację Pojednanie z Hodyszewa.

Zbiórka rozpoczęła się 17, a zakończyła 30 czerwca. Przez siedem dni ekipa zbierająca metale odwiedziła w sumie 33 miejscowości. 

Należy zaznaczyć, że akcję wspierał Marek Kaczyński, wójt Gminy Nowe Piekuty.

Fundacja Pojednanie przeprowadziła w marcu br. podobną akcję na terenie parafii Hodyszewo i spotkała się ona z dużym odzewem. – Ludzie chętnie wystawiali przed swoje posesje różne metalowe elementy. Do kontenera trafiły części samochodowe i od ciągników, grzejniki i rury od centralnego ogrzewaniu, siatka ogrodzeniowa, drut kolczasty, blachy, koryta metalowe, a nawet stara taczka z metalowym kółkiem – wylicza Marek Kiersnowski, koordynator zbiórki. .

Budujący się Dom Miłosierdzia będzie ośrodkiem terapeutycznym dla osób z uzależnieniem i pomocy rodzinie. Jego pierwsza cześć powstaje w oparciu o budynek po byłej szkole podstawowej w Hodyszewie. Kolejne powstaną zupełnie od podstaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.