Zbiórka złomu rozszerza się na całą gminę Nowe Piekuty

We wtorek, 7 czerwca odbyło się w Korycinach spotkanie grupy osób zaangażowanych w zbiórkę złomu. To jedna z inicjatyw Fundacji Pojednanie, która ma na celu pozyskanie pieniędzy na budujący się Dom Miłosierdzia w Hodyszewie.

W trakcie spotkania ustalono dni i poszczególne miejscowości, w których pojawi się ekipa zbierająca różnorakie metale. Akcja rozpocznie się 17 czerwca, dzień po Bożym Ciele, a zakończy 30 czerwca. Dokładny terminarz zamieszczamy poniżej.

Akcję wspiera Marek Kaczyński, wójt Gminy Nowe Piekuty.

Przypominamy, że Fundacja Pojednanie przeprowadziła już w marcu br. podobną akcję na terenie parafii Hodyszewo i spotkała się ona z dużym odzewem. Zachęcamy więc mieszkańców gminy Nowe Piekuty do włączenia się w tę cenną inicjatywę.

Terminarz zbiórki złomu w gminie Nowe Piekuty

I Dzień – 17 czerwca 2022 r.

Nowe Piekuty, Koboski, Skłody Przyrusy, Piekuty Urbany,

II Dzień – 18 czerwca 2022 r.

Łopienie Jeże, Łopienie Szelągi, Łopienie Zyski, Stokowisko

III Dzień – 20 czerwca 2022 r.

Kostry Noski, Kostry Litwa, Krasowo Częstki, Krasowo Siódmaki, Krasowo Wielkie, Krasowo Wólka,

IV Dzień – 21 czerwca 2022 r.

Jabłoń Dąbrowa, Jabłoń Śliwowo, Jabłoń Piotrowce, Pruszanka Mała, Tłoczewo, Wierzbowizna

V Dzień – 22 czerwca 2022 r.

Jabłoń Kościelna, Jabłoń Jankowce

VI Dzień – 29 czerwca 2022 r.

Jabłoń Dobki, Jabłoń Markowięta, Jabłoń Zambrowizna, Jabłoń Zarzeckie, Jabłoń Spały

VI Dzień – 30 czerwca 2022 r.

Nowe Rzepki, Nowe Żochy, Stare Żochy, Markowo Wólka, Lendowo Budy, Skłody Borowe