CZUWANIE W INTENCJI TRZEŹWOŚCI

Jedną z pierwszych inicjatyw, która miałaby służyć pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom, to czuwanie w intencji trzeźwości naszego narodu. Trzeźwość jest tu rozumiana bardzo szeroko, nie chodzi tylko o alkohol, ale także o inne uzależnienia, zarówno od substancji, rzeczy, osób czy emocji.
Inicjatywa ta zrodziła się u kilku osób w hodyszewskiej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Oblubienica Ducha Świętego”, w 2015 r. Widząc problem alkoholowy w naszym otoczeniu, zastanawialiśmy jak możemy pomóc osobom uzależnionym i ich rodzinom. Pierwsza myśl módlmy się za konkretne osoby Koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą do św. Michała Archanioła – było to na wiosnę.
Zbliżał się miesiąc sierpień, w którym mamy zachętę do podejmowania akcji trzeźwościowych, dlatego też po konsultacji z hodyszewskim Proboszczem, postanowiliśmy zorganizować czuwanie modlitewne w pierwszą sobotę sierpnia. I tak się stało. Nasze czuwanie rozpoczęliśmy Apelem Jasnogórskim, po Apelu wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową do „Lasku Pamięci”, następnie w milczeniu przeszliśmy na Krynicę, aby tam odmówić tajemnice różańca. Po zakończonym różańcu powróciliśmy do sanktuarium z koronką do Bożego Miłosierdzia na ustach. W kościele było wystawienie Najświętszego Sakramentu i części chwalebne różańca. Nasze czuwanie zakończyliśmy Eucharystią o północy w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
Czuwania miały taką formę do późnej jesieni, po czym całość czuwania była przeżywana w kościele. Dołączył jeszcze jeden element – konferencja o tematyce uzależnieniowej, natomiast Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy na kolanach przemierzając drogę pokutną wokół ołtarza.
W trakcie czuwania, uczestnicy mogą zapisać osoby uzależnione i złożyć w koszyku, który stoi wystawiony na środku kościoła. Osoby te są wpisywane do specjalnej księgi, ich to zawierzamy Chrystusowi prze ręce Maryi.
Frekwencja na czuwaniach jest różna, raz więcej osób, innym razem mniej, jednak mimo to staramy się wiernie trwać na modlitwie, prosząc dobrego Boga o łaskę uzdrowienia i uwolnienia dla uzależnionych.
Zapraszamy wszystkich do włączenia się w nurt modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Nasze spotkania mają miejsce w każdą pierwszą sobotę miesiąca od godz. 21.00. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

One thought on “CZUWANIE W INTENCJI TRZEŹWOŚCI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.