Złom na Dom

Wiaderko złomu na budowę domu – pod takim hasłem odbyła się w marcu br. zbiórka złomu na potrzeby budującego się Domu Miłosierdzia. To jedna z akcji organizowanych przez Fundację Pojednanie.

Zbiórka została przeprowadzona na terenie parafii Hodyszewo i spotkała się z dużym odzewem. Ludzie chętnie wystawiali przed swoje posesje różne metalowe elementy. Do kontenera trafiły części samochodowe i od ciągników, grzejniki i rury od centralnego ogrzewaniu, siatka ogrodzeniowa, drut kolczasty, blachy, koryta metalowe a nawet stara taczka z metalowym kółkiem.

W akcję zaangażowało się sześciu mężczyzn. Jeden z nich udostępnił ciągnik z przyczepą. W ciągu trzech godzin napełnili ją i przekazali złom do skupu. Cały zysk z jego sprzedaży w kwocie 11 tysięcy złotych trafił na potrzeby budującego się Domu Miłosierdzia

To była bardzo udana akcja. Jeden z mieszkańców ponownie zaprosił ekipę zbierającą na swoją posesję i oddał kolejny metalowy złom – zaznaczył Marek Kiersnowski, koordynator zbiórki, a jednocześnie szef Klubu Ojców z Hodyszewa.

Zgłaszają się do nas następne osoby chcące oddać złom z innych miejscowości, dlatego podjęliśmy decyzję, aby kontynuować zbiórkę – mówi ks. Jacek Zakrzewski SAC, przewodniczący Zarządu Fundacji Pojednanie. – Jednocześnie pragnę podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w tę szczytną akcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.